Grupa Pino Patrz.pl Moblo.pl Prv.pl Pinotv.pl Osobie.pl Blogi.pl Slajdzik.pl Jak.pl Rusz.pl
kategoria: Ciekawostki   dodane: 27/04/2020
Przed tobą kupno wymarzonego domu lub remont dotychczasowego mieszkania? Z pewnością przepełnia cię ekscytacja, lecz być może również strach. Obawiasz się, czy remont przebiegnie zgodnie z planem i czy efekt końcowy będzie taki, jak sobie wymarzyłeś. Aby zminimalizować ryzyko niepowodzenia, nie możesz zapomnieć o tych czterech rzeczach. Jeżeli wcielisz je w życie, remont i zmiana wystroju własnego mieszkania nie będą dla ciebie wyzwaniem.

Ustal budżet

 

Ustalenie budżetu to pierwszy krok, jaki należy podjąć, na etapie planowania remontu. Zastanów się, jaką kwotę jesteś w stanie przeznaczyć na wydatki. Najlepiej, aby oszczędności było nieco więcej, niż zaplanowana wartość kosztów. Zawsze mogą bowiem pojawić się dodatkowe wydatki, których nie przewidziałeś. Ponadto ustal swoje priorytety. Na niektórych z elementów wyposażenia domu lepiej bowiem nie oszczędzać. Solidne okna czy drzwi będą musiały służyć ci latami, więc warto wydać na nie nieco więcej.

 

Wynajmij projektanta wnętrz

 

Skorzystanie z usług projektanta wnętrz może znacznie ułatwić ci planowanie własnego budżetu oraz, co ważniejsze, zmieszczenie się w nim. Przy pomocy specjalisty dobierzesz odpowiednie dla twojego mieszkania elementy wystroju oraz wyposażenie, bazując na zgromadzonych przez ciebie oszczędnościach. Oprócz tego zatrudnienie projektanta zagwarantuje ci, że twoje mieszkanie będzie dokładnie takie, jakie sobie wymarzyłeś. Dzięki jego umiejętnościom, wspólnie zaprojektujecie dom, który będzie estetyczny, funkcjonalny, a jego wykonanie nie nadwyręży twojego portfela. Dodatkowo dzięki solidnie zrobionym projektom wnętrz, unikniesz pomyłek oraz niepotrzebnego zamieszania, wynikającego z braku dokładnie opracowanego planu.

 

Hydraulika i elektryka? Oddaj to w ręce fachowców

 

Jeżeli twój remont, bądź budowa domu od podstaw wiąże się z wymianą sieci elektrycznej czy hydraulicznej, skorzystaj z pomocy fachowców. Wynajmij profesjonalną ekipę remontową. Nie podejmuj się wykonania tych prac samodzielnie, jeżeli na co dzień są ci one odległe. W przypadku pomyłek, więcej pieniędzy pochłoną bowiem poprawki. Może się ponadto okazać, że za pomoc specjalistów zapłacisz o wiele mniej. Zadbaj o to, aby zatrudnieni przez ciebie ludzie znali się na rzeczy. Dokładnie zbadaj ich referencje i podejmij przemyślaną decyzję.

 

Zgłoś prace remontowe

 

Według prawa nie jesteśmy zobowiązani do zgłaszania wszystkich prac remontowych, przeprowadzanych w naszym domu. Jeżeli dotyczą one tzw. „bieżącej konserwacji”, czyli malowania ścian, tapetowania itp. nie musimy informować o nich spółdzielni. Jeśli natomiast nasz remont wpłynie w jakiś sposób na część wspólną mieszkańców, np. klatkę schodową, należy o tym powiadomić. Również w przypadku gdy planujemy zburzyć jedną ze ścian lub wymienić okno, konieczna jest zgoda spółdzielni. Podczas remontu warto zadbać również o dobre stosunki sąsiedzkie. Wywieszenie kartki lub poinformowanie rodzin mieszkających obok o ewentualnym hałasie, załagodzi nieprzyjemną atmosferę.