Jak zrobić makijaż wieczorowy?
Makijaż – krok po kroku
W pierwszej kolejności musisz zacząć od tonu, czyli właściwego doboru podkładu i pudru. Przed nałożeniem tonu należy posmarować skórę kremem nawilżającym i poczekać, aż się wchłonie, aby makijaż przetrwał całą noc. Musisz wybrać odpowiedni ton dla swojego odcienia skóry, nie ma tutaj ogólnych wskazówek, musisz jedynie kierować się wymogiem sytuacji. Róż jest równie ważną częścią modnego makijażu, pomaga uwydatnić kości policzkowe i uwydatnić twarz. Utworzony rumieniec powinien być o jeden odcień ciemniejszy od skóry, należy go nakładać na kości policzkowe (aby zrobić to poprawnie, należy złożyć usta w tzw. „rybkę”) oraz na kontury twarzy (góra czoła, dolna część brody). Dzięki temu twarz będzie wyglądać wyraźniej i jaśniej.
Następnie przechodzimy do oczu.
Szczególnej uwagi wymaga wieczorowy makijaż oczu, przede wszystkim warto zwrócić uwagę na ich kolorystykę. Wybierając się na koktajlowe wydarzenie towarzyskie, nie należy szokować publiczności kolorowym makijażem. W tej sytuacji warto przyjrzeć się stylowi sukienki: jeśli dominuje w niej kolor biały lub ma ona prosty krój, makijaż nie powinien odwracać uwagi od ogólnej stylizacji. W tej sytuacji idealnym rozwiązaniem byłoby zastosowanie błyszczących cieni cielistych lub brązowych, a w kącikach oczu trzeba dodać odcień rozjaśniający lub nawet biały, a w dalszej kolejności - przeciwnie, przyciemnić krawędzie powieki innym odcieniem.
Makijaż na ślub lub urodziny.
Na wesele czy urodziny przyjaciół nie daj się ponieść fantazji. Nadmierne użycie kosmetyków nie jest w modzie. Warto jest zabezpieczyć makijaż specjalną tłustą warstwą cieni, ponieważ na tych imprezach zawsze są jest czas aktywnej zabawy (tańce, konkursy), w wyniku których Twój idealny wieczorowy makijaż może spłynąć i zamienić się w brzydką plamę, która popsuje twoją reputację jako fashionistki. Makijaż ślubny powinien być schludny i trwały. Przygotowując się do takich wydarzeń warto używać wodoodporny, wydłużający tusz do rzęs, za pomocą którego można stworzyć nie pretensjonalny, a jednocześnie stylowy wizerunek, który nie przywodzi na myśl stylizacje ze zwykłej zabawy dyskotekowej.
Makijaż na galę ukończenia szkoły.
Młodym dziewczynom, które przygotowują się do matury, przede wszystkim warto przypomnieć, że nie wybierają się na imprezę do nocnego klubu, z którego planują wyjść nie same, ale na uroczyste zakończenie wspaniałego szkolnego życia. Wybierając kolory do makijażu, nie powinnaś polegać na zdjęciach w magazynach o modzie; na balu musisz wyglądać na 17 lub 18 lat, a nie 25-30. Tak więc najbardziej odpowiednie kolory to uniwersalne odcienie beżu i brązu, pastelowy róż i fiolet lub lekkie odmiany przydymionych oczu, w których nie ma zbędnych odniesień do wizerunków wampirzycy (ilość czarnych cieni jest zredukowana, a linia ich aplikacji sięga końca powiek, a nie brwi). A tak przy okazji, makijaż wieczorowy dla brązowych oczu doskonale podkreślą kępki sztucznych rzęs. Dodatki te przydadzą rzęsom przepychu i optycznie powiększą oczy. Można również zastosować sztuczne rzęsy w kształcie całej powieki, ale przy nich łatwo stracić naturalny efekt, ponieważ bardziej nadają się do stosowania na scenie lub na podium.
Co dalej?
Jeśli udało Ci się pomalować oczy i dodać róż na policzkach to większość makijażu jest już na swoim miejscu. Każda kobieta powinna sama wybrać szminkę, wystarczy pamiętać o niektórych spisanych prawach: ciemnoczerwone lub brązowe odcienie są bardziej odpowiednie dla brunetek o ciemnych oczach, liliowe lub szkarłatne dla brunetek o jasnych oczach. Warto też zwrócić uwagę na wiek: blade odcienie są odpowiednie dla młodych dziewcząt, jaskrawe kolory dla młodych kobiet, a ciemne, ale nie wulgarne kolory szminek dla starszych kobiet. W każdym razie są to jedynie zalecenia a wybierając szminkę, musisz opierać się na swoim guście i ocenie własnego wyglądu.